Co warto wiedzieć o pielęgnacji peruk syntetycznych?

22 / 12 / 2019

Produkty wykonane z włókien syntetycznych znacznie różnią się od swoich naturalnych odpowiedników, zarówno w kwestii struktury wewnętrznej jak i wymogów dotyczących prawidłowej konserwacji umożliwiającej zwiększenie żywotności takiego produktu. W dniu dzisiejszym przyjrzymy się drugiej z nadmienionych kwestii nieco bliżej.

Warto przede wszystkim pamiętać, by peruki sztucznej nie myć w gorącej wodzie, ani też nie stylizować jej przy wykorzystaniu urządzeń generujących duże ilości ciepła, a więc suszarek, lokówek, czy prostownic. Ich zbyt częste stosowanie może bowiem doprowadzić do wysuszenia, a w ekstremalnych przypadkach nawet do stopienia poszczególnych pasm włókien, czego z całą pewnością wolelibyśmy uniknąć, bowiem wiązać się to będzie z koniecznością regeneracji produktu lub zakupu nowego.

 

pielegnacja_peruk pielegnacja_peruki

Należy również ostrożnie używać wszelkiego rodzaju odżywek i produktów pielęgnacyjnych, szczególnie uważając, aby nie stosować ich nadmiernie blisko węzełków przy pomocy których pasma włosowe mocowane są do bazy, bowiem w sytuacji, gdy w ich składzie znajdzie się alkohol lub też inne środki chemiczne o dość silnym działaniu, dojść może do rozpuszczenia połączeń lub też ich nadmiernego poluzowania się, przez co peruka wyglądać może nienaturalnie. Aby tego uniknąć, stosujmy wszelkiego rodzaju preparaty bezpośrednio na włókna, nie natomiast na sam czubek produktu, jako że to właśnie w tym obszarze znajdują się połączenia pasm z podstawą wyrobu nakładaną na skórę głowy.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wizualnie zwiększyć objętość nabytej peruki syntetycznej – wystarczy w tym celu wzbogacić ją o eleganckie, estetycznie wyglądające oraz dyskretne dopinki. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie uzyskać zadowalającego i naturalnego efektu, wysoce zalecana jest wizyta w profesjonalnym salonie perukarskim lub zakładzie medycyny estetycznej, którego pracownicy z całą pewnością w mgnieniu oka rozwiążą ten problem. My natomiast będziemy mogli się cieszyć bujniejszymi włosami oraz odmienioną stylizacją, na którą z całą pewnością zwrócą uwagę nasi znajomi i rodzina!

 

Rokoko Hair Company

Rokoko Hair Company
ul. Szaserów 38
04-306 Warszawa

 

Infolinia:
22 648 14 00
22 871 94 10
rokoko@rokoko.com.pl

© 2021 Rokoko Hair Company | Wykonanie: PixelCaffe