Czy warto zainwestować w perukę z włosów naturalnych?

14 / 8 / 2019

Perukę naturalną czy syntetyczną? Niezależnie od płci, wyglądu i wieku utrata włosów może być sporą traumą.  

 

Osoby borykające się z przykrymi skutkami leczenia neurochirurgicznego, chorobami dermatologicznymi, nowotworami, nerwicą czy zaburzeniami hormonalnymi, często zmuszone są do pożegnania się ze swoimi gęstymi włosami i przystosowania się do nowych warunków.

Dzięki nowoczesnym perukom odnalezienie się w nowej rzeczywistości nie musi być wcale bolesne. Pierwsza wizyta w sklepie z perukami wiąże się z podjęciem decyzji: sztuczna czy naturalna? Dzisiaj przyjrzymy się bliżej drugiemu wariantowi.
 

Peruki naturalne kiedyś i dziś

Wydawać by się mogło, że peruki są produktem powstałym jako odpowiedź na rozprzestrzeniające się we współczesnym świecie choroby. Otóż nic bardziej mylnego. Już w starożytności dobrze sytuowani mężczyźni i kobiety rezygnowali ze swoich naturalnych włosów na rzecz sztucznych pasm. Starożytne peruki były noszone z czysto praktycznych względów ? ogolenie głowy na łyso sprzyjało większej higienie i uniemożliwiało rozwój niechcianych żyjątek. Tak było przez całe wieki. Prawdopodobnie przez ten czas wygląd peruk ewoluował.

Nowoczesne peruki naturalne dostępne w specjalistycznych salonach niewiele mają wspólnego ze swoimi poprzedniczkami z minionych epok. Pasma zastępujące przerzedzone lub utracone włosy doskonale wpisują się w obowiązujące trendy stawiające na piedestale naturalność. Wysokiej jakości fryzury stworzone z naturalnych włosów umożliwiają osobom cierpiącym na różnego rodzaju choroby i zaburzenia powrót do normalnego funkcjonowania oraz przywracają pewność siebie. Peruki naturalne pełnią więc nie tylko funkcję estetyczną, ale także terapeutyczną.
 

Czy warto zainwestować w naturalną perukę?

Mimo tego, że koszt zakupu dobrej klasy peruki wykonanej w całości z naturalnych włosów jest stosunkowo wysoki, inwestycja ta jest warta każdej włożonej w nią złotówki. W przeciwieństwie do peruk syntetycznych, modele naturalne do złudzenia przypominają pukle, jakimi obdarzyła nas natura. Tego typu peruki nie tylko odbijają światło tak samo, jak wyrastające na głowie włosy, ale dodatkowo mają taką samą miękkość i strukturę.

Ponadto, kupiona w profesjonalnym salonie peruka (np: Kraków i Katowice to miasta, w których znajdziecie specjalistyczne sklepy z perukami) będzie służyła nie przez kilka miesięcy, ale co najmniej kilka lat. Nawilżane odżywkami, przycinane i starannie czesane pasma są odporne na zniszczenia, nie łamią się, nie plączą i nie mechacą. Ważne, aby zwrócić uwagę na gatunek włosów. Najlepszym jest włos słowiański lub europejski, który na pewno posłuży wiele lat, natomiast tańsze odpowiedniki jak np: włosy mongolskie ,indyjskie są tańsze ale też jakość odbiega bardzo mocno od tego co uważamy za dobroć włosa naturalnego.
 

Peruki naturalne ? drugie włosy

Nowoczesne peruki naturalne są wierną kopią włosów, jakie wcześniej wyrastały z głowy. Osoby, które nie chcą, aby otoczenie miało świadomość, że burza loków na głowie albo proste blond pasma nie są dziełem Matki Natury, z pewnością będą zadowolone z naturalnej peruki utkanej z włosów słowiańskiego pochodzenia. Ten rodzaj peruk jest najbardziej pożądany.  Co ważne, miękkie, błyszczące włosy można dowolnie stylizować ? kręcić, podcinać, prostować. Nowoczesne peruki syntetyczne ? tanio, modnie, efektownie Tańszą alternatywą dla peruk naturalnych są modele ze sztucznego materiału wiernie imitującego włosy. Nowoczesne peruki syntetyczne cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie tych, dla których fryzura jest pewnego rodzaju sposobem na wyróżnienie się z tłumu i dodanie stylizacji wyrazistości. 

Dzięki rozwojowi technologii produkowane przez czołowych producentów peruki syntetyczne przypominają swoje naturalne odpowiedniki. Peruki tkane z włosów sztucznych nie mogą być narażone na kontakt z wysokimi temperaturami, dlatego dostępne są formie gotowych fryzur, których formy nie można zmieniać. Warto mieć jednak świadomość, że pozbawione łusek, sztucznie produkowane pasma będą służyć nam krócej niż pukle ścięte bezpośrednio z głowy.

 

Naturalne peruki  ? zaufaj ekspertom

Nawet najlepszej jakości peruka naturalna nie będzie dobrze się prezentować, jeśli będzie źle dobrana. Aby uzyskać maksymalnie naturalny efekt i czuć się w założonej fryzurze w pełni swobodnie, warto wybrać perukę ze specjalistą. W Małopolsce i na Górnym Śląsku (ale także w innych rejonach Polski) z powodzeniem funkcjonuje sieć salonów Rokoko. To punkty doboru peruk prowadzone przez doświadczonych fryzjerów i trychologów, którzy znajdą wariant peruki podkreślającej atuty każdego typu urody. Pokażą, jak zakładać nowe włosy. Rokoko peruki Kraków i Katowice są cenione są za swoją jakość, różnorodność oraz indywidualne podejście do Klienta. To właśnie od tych adresów warto rozpocząć poszukiwania swojej nowej fryzury!

 

perukę z włosów naturalnych perukę z włosów naturalnych perukę z włosów naturalnych
Rokoko Hair Company

Rokoko Hair Company
ul. Szaserów 38
04-306 Warszawa

 

Infolinia:
22 648 14 00
22 871 94 10
rokoko@rokoko.com.pl

© 2021 Rokoko Hair Company | Wykonanie: PixelCaffe