Partnerzy

Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą oraz z przyjemnością wspieramy innych. Współpracujemy z wieloma fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi. Bierzemy czynny udział w kampaniach i wydarzeniach wspierających osoby cierpiące z powody chorób onkologicznych.
A oto nasi Partnerzy :

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!

Program „Daj Włos!”
Biorąc pod uwagę to, że w Polsce tylko ułamek kosztu peruki z naturalnych włosów jest refundowany przez NFZ, fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! postanowiła nie siedzieć z założonymi rękami. Uruchomiony został program „Daj Włos!”, w którym osoby z całej Polski mogą – przy okazji zmiany fryzury – pomóc osobom chorym. Ścięte włosy przekazywane są do Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie!, a fundacja przekazuje je firmie, która wykonuje peruki z włosów naturalnych – czyli nam. Im większa ilość przekazanych włosów, tym więcej peruk dla potrzebujących.

Do programu może przyłączyć się każdy.

Należy ściąć włosy, stosując poniższe wskazówki i przesłać je na adres:
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa

Nie zapomnijcie dołączyć swoich danych kontaktowych oraz oświadczenia dostępnego >tutaj<

Wymagania i instrukcja ścinania włosów:

Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm.
Włosy należy umyć przed ścięciem, bez korzystania z odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą.

daj włos

Włosy należy obcinać według następujących zasad:

Włosy należy obcinać według następujących zasad:

  1. Umyte i suche włosy rozdzielamy na kilka pasm.
  2. Pasemka splatamy w warkocz, po czym wiążemy gumką bezpiecznie w kilku miejscach.
  3. Ucinamy warkocze około 2-3 cm powyżej gumki.
  4. Dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np. w papier.
  5. Nasadę włosa oznaczamy (np. wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem „nasada”).
  6. Wysyłamy włosy na adres Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! wraz z wypełnionym oświadczeniem.

Warsztaty dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie!

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! organizuje warsztaty dla pacjentek onkologicznych. Podczas nich Panie mogą wymieniać się doświadczeniami, poradami, mogą skorzystać z manicure czy fryzjera. Podczas tych spotkań wolontariusze z naszej firmy przybliżają zainteresowanym paniom tematy związane z perukami medycznymi oraz różnorodnymi nakryciami głowy np. turbanami.

Podobnie jak program „Daj Włos!” przeznaczony dla Ludzi Dorosłych, tak Fundacja Przyjaźni WeGirls podjęła wyzwanie zbiórki włosów na rzecz dzieci. Główną akcją fundacji jest zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii.

Adres do wysyłki włosów to:
Fundacja Przyjaźni WeGirls, Grochowska 341/89, 03-822 Warszawa.

Bieżąca relacja z działań
https://www.facebook.com/FundacjaPrzyjazniWeGirls?ref=hl

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie – Różowe okulary

Informator  „Mimo choroby żyj normalnie”
Najważniejsze cele jakie stawia sobie stowarzyszenie to wspieranie osób chorych onkologicznie oraz ich rodzin. Promowanie ważnej roli psychoonkologii oraz rehabilitacji. Współpraca naszej firmy z „Różowymi okularami” rozpoczęła się od współtworzenia informatora zatytuowanego „Mimo choroby, żyj normalnie. Pomóż sobie wrócić do zdrowia.”

Program "Razem pokonamy raka"

We wrocławskim Hotelu Orbis 5 grudnia 2012 miał miejsce niezwykły pokaz mody, który był zwieńczeniem programu „Razem pokonamy raka”, wspólfinansowanego przez gminę Wrocław ze środków PFRON.
Modelkami podczas pokazu były pacjentki onkologiczne związane ze Stowarzyszeniem „Różowe okulary”. W ramach tego programu pacjentki onkologiczne uczestniczyły w grupach wsparcia i warsztatach psychoonkologicznych. Brały udział w licznych warsztatach rozwojowych oraz zajęciach ruchowych, dzięki którym mogły zaprzyjaźnić się z własnym ciałem, a także miały okazję pobawić się swoim wizerunkiem, zmieniając się z pomocą peruk i turbanów.
Podczas pokazu mody prezentowane były m.in. metamorfozy Pani Justyny, która nosząc peruki z naszej kolekcji Beaute de Femme, zaskoczyła wszystkich i udowodniła, że mimo choroby można żyć normalnie, wyglądać pięknie i czuć się pewnie.

Ogólnopolska Organizacja - Kwiat Kobiecości

Współpraca z ogólnopolską organizacją na rzecz walki z rakiem szyjki macicy, założoną przez Panią Idę Karpińską, to dla nas ważna sprawa. Na stronie organizacji znajdują się artykuły, które współtworzymy, dzieląc się swoją wiedzą  i doświadczeniem, podejmując tematy pielęgnacji skóry głowy i włosów w trakcie i po skończonej chemioterapii, niechirurgicznych metod uzupełnień włosów, peruk oraz produktów, które maskują przerzedzenia. Zapraszamy do ciekawej lektury:

Fundacja - Piękniejsze Życie " Look Good...Feel Better "

Stowarzyszenie AMAZONKI - Warszawa Centrum

Z całych sił wspomagamy i dopingujemy działalność Amazonek, angażując się w różne akcje i projekty zainicjowane przez to Stowarzyszenie.

25-lecie Stowarzyszenia Amazonek – Warszawa Centrum
8 września 2012 na Placu Defilad Amazonki zorganizowały akcję „Piersi w mieście”. W tym dniu można było bezpłatnie wykonać USG, mammografię, skonsultować się ze specjalistami, nauczyć jak samobadać piersi. Nasza firma, obecna na miejscu, prezentowała zainteresowanym peruki medyczne oraz różnorodną ofertę turbanów, chust i czapeczek, za co otrzymaliśmy zaszczytne pisemne podziękowanie od Pani Prezes – Elżbiety Kozik.

Na zdjęciu od lewej : Magdalena Korlak Rokoko, Elżbieta Kazusek Rokoko, Elżbieta Kozik – Prezes Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum, Elżbieta Majewska – Amazonki Warszawa Centrum.

Międzynarodowy Dzień walki z rakiem
Z okazji Międzynarodowego Dnia walki z rakiem 4 lutego 2013 na Dworcu Centralnym w Warszawie wspólnie zatańczono do szczególnej piosenki Michaela Jacksona „Blame it on the boogie” w prostej choreografii Pani Moniki Bral, która jest profesjonalnym pedagogiem tańca Jackson style.
Wszystko to wbrew rakowi – by celebrować życie !
Wspólnym elementem łączącym wszystkich był kolor energii – pomarańczowy. Dołączając się do tego energetycznego wydarzenia z przyjemnością ufundowaliśmy dla jego uczestników prezenty jakimi były pomarańcze 😉

PORADNIK „Rehabilitacja kobiet leczonych z powodu raka piersi”
Poradnik opracowany przez Panią Dr Hannę Tchórzewską – Korba to istotna lektura dla pacjentek onkologicznych. Uważaliśmy za niezbędne by pomóc Stowarzyszeniu Amazonki w jedo dodrukowaniu. Znajdują się tu informacje odnośnie rehabilitacji, protez piersi, specjalnej bielizny, obrzęku limfatycznego, automasażu, rekonstrukcji piersi. Dużo uwagi poświęcono również ćwiczeniom usprawniającym.

Ogólnopolski Kongres ” Zaawansowany Rak Piersi”
W dniu 29 listopada w Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie w aulii Koszarowskiego odbył się Ogólnopolski Kongres organizowany przez Ruch Społeczny Polskie Amazonki oraz Stowarzyszenie Amazonki – Warszawa Centrum, których Prezesem jest Pani Elżbieta Kozik. Podczas kongresu odbyło się 7 specjalistycznych wykładów, debata z udziałem ekspertów oraz prapremiera sztuki terapeutyczej wyreżyserowana przez Panią Psycholog Katarzynę Korpolewską.
Z wielką przyjemnością wsparliśmy Amazonki w zakupie fantomu piersi, który potrzebny jest do realizacji celów profilaktyczno – edukacyjnych.

Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego działającą od 1998 roku. Misją Fundacji Dzieciom jest realizacja ogólnokrajowego Programu „Zdążyć z Pomocą” pod patronatem Ś.P. prof. Zbigniewa Religi.

Najważniejszym zadaniem programu „Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, udzielanie pomocy w trudnych warunkach materialnych. Fundacja posiada ponad 19 340 podopiecznych z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Fundacja niesie pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całego kraju. Najczęściej pochodzą one z ubogich rodzin.

Portal Onkologiczny - Zwrotnik Raka

Portal onkologiczny Zwrotnik Raka za główny cel obrał sobie promowanie antyrakowego stylu życia oraz wspieranie pacjentów chorych onkologicznie. Zwrotnik współpracuje z różnymi firmami, które działają na rzecz pacjentów onkologicznych. Jako właściciel Kliniki Włosa – SecondHair Clinic otrzymaliśmy zaszczytne wyróżnienie i status „Przyjaciela Zwrotnika Raka”. Staramy się wspomagać wszelkie działania portalu wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie. Zapraszamy do lektury przygotowanych przez nas artykułów, które dostępne są na stronie zwrotnika raka.

Fundacja Gajusz "Samotność nie jest dla dzieci"

Nie ma piękniejszego zadania dla fundacji jak spełnianie marzen chorych przewlekle dzieci.
Głównymi zadaniami jakimi zajmuje się fundacja to opieka nad dziećmi przebywającymi na oddziałach onkohematologii, opieka paliatywna nad dziećmi, pomoc prawna i pomoz zagraniczna dla dzieci.